Контактная информация: Тел.: +7 (--) ------- Email:

Объявление от Asia.kz:
Картриджи, тонер, принтеры, расходные материалы

Картриджи, тонер, принтеры, расходные материалы по низким ценам

 
 
календарь
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
значки соц сетей
 
Реклама:
Конструктор сайтов Asia.kz
Конструктор сайтов Asia.kz
 
 

алгебра 7-8сынып

  алгебра 7 -8сынып.                                              №1 сабақ                                 күні:..................................2015жыл

Сабақтың тақырыбы: 7сынып: Рационал сандарға арифметикалық амалдар қолдану. Саның модулі.

8сынып: Рационал сандарға арифметикалық амалдар қолдану. Бүтін көрсеткішті дәреже және оның қасиеттері.

 

  • Сабақтың мақсаты: алдыңғы  сыныптарда алған білімдерін еске түсіріп, жүйелеу оқушылардың алған білімдерін жинақтау, ойлау, танымдық қабілетін арттыру.
  • логикалық сауаттылығын, пәнге деген қызығушылығын дамыту.
  • Оқуға, саналы сезімге, жауапкершілікке тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: Алдыңғы сыныптардағы материалдарды қайталау.

Сабақтың кезендері

уақыт

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Сабақта пайдаланатың АҚТ

Нәтижесі

1.Ұйымдастыру кезен.

 

 

А) сабақтың тақырыбымен мақсатымен танысу

3

мин

7 сынып  бірінші жыл алгебра пәнімен танысуы сондықтан алгебраның ерекшеліктерімен және  оқушының алдына қойылатын талаптарымен таныстыру;

 

Тақырыпты жазып , кітаппен танысады жақсылап кіріспені оқиды

 

 

 

Слайд № 1

XIX  ғасырдың  француз жазушысыАнатоль Франс айтқан: «Оқығасын қызығушылықпен оқу керек себебі: «білім ас сияқты табетімен жесең –дәмді болады!»

 

Слайд № 2сабақтың тақырыптары

Слайд № 3

Сабақтың мақсаттары

Оқушы қызығушылығы ойану үшін оқушыларды ауызша марапаттау керек

2. Тақырыпты меңгеруге дайындық үшін «Естеріңе түсіріңдер»

5

мин

Формулаларды, анықтамаларды еске түсіру; мысалы :8 сынып үшін (қысқаша көбейту формулалары). Рационал сандарға арифметикалық амалдар қолдану тақырыбы екі сыныпқа бірдей болғандықтан есептер А деңгейінең екі сыныпқа бірдей беріледі, тақтада слайдта жазылады

Мұғалімнің көмегімен формулалармен анықтамалар еске түсіріледі, тақтаға жазылады

Слайд № 4, 5,6

Формулаларды және анықтамаларды  интерактивті тақтаға шығарады

Мазмұндағы тапсырмаларды орындау барысында оқушылар бағаланып отырады, сонымен қатар ауызша марапатталып немесе ескертулер алып отырады

3.Проблемалық жағдайды шешу кезен

 

10

мин

 Берілген есептерді шығару жолдарын қадағалау. Оқушыларға қойылатын талаптар:«білу», «түсіну», «талдау» алға түскен оқушыларға қосымша деңгейі жоғарлаған есептер беру

1)Тақтаға шығып есептерді шығару:

Есеп шығарған кезенде оқушы формуланы  дұрыс пайдаланып,  ортақ бөлімге келтіру және санның модулін білетіндігін көрсете білу керек

.

Слайд № 7

Есептер 7және 8 сыныпқа екі бөлек қатармен

4.Алған білімді бекіту; білімді «жинақтау»

Практикада бекіту

20

мин

 

 

 

 

 

 

 

Осы уақытқа дейін біз зерттедік анықтама және формулалар есеп шығарғанда  қандай көмек беретінің. Енді нәтижесін шығаруымыз керек сондықтан деңгейі жоғары есептерге көшеміз, білімдерімізді жинақтаймыз. Тақтадағы жазылып тұрған формулаларды сүртіп тастаймыз. Тақтада кішігерім тест беріледі «Өзіңді тексер!»

Тақтадағы жазылған есептерді шығару керек- көмекші кесте жоқ, сондықтан жұптасып жұмыс жасайды. Әр жұп бір есептен нәтижесін сынып алдында талдайды. Тесті дәптерге шешімімен бірге жазады. Кезектесіп жауабын айтады

Слайд № 11

Дәптерде жұмыс, екі сыныпқа берілетін есептер жазулы тұрады

Слайд № 12

Өзіңді тексер! Жауап анимация арқылы шығып тұрады

 

Жұп басшысыда қасындағы оқушыда бағаланады, үлесіне қарай

Баға беру.

рефлексия

3-4мин

Мұғалім оқушылардың өз-ара бағалауын ұйымдастырады.

Оқушылар сабаққа өз қатысуын бағалап, кемістіктерін ескертуге алады

 

Оқушымен мұғалімнің бағалауын салыстырып нәтижесін шығарып, оқушыларды мақтап, ескертулер жасайды

Үй жұмысы

3мин

Творчествалық тапсырма: тақырып бойынша 1-2 слайд жасап келу; деңгейі жоғары оқушыларға келесі тақырыпқа 1-2 слайд жасап келу.

Кітап бойынша №...............................

Үй жұмысын күнделікке жазып алып, сұрақтары болса мұғалімге қойады

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  алгебра 7 -8сынып.                                              №2 сабақ                                          күні...............................2015жыл

Сабақтың тақырыбы: 7сынып: Тура және кері пропорционалдық тәуелділіктер. Координаталық түзу. Координаталық жазықтық.

8сынып: Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеулер мен теңсіздіктер. Айнымалысы модуль таңбасының ішінде берілген бір айнымалысы бар сызықтық теңдеулер мен теңсіздіктер. Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер жүйелері.

 

  • Сабақтың мақсаты: алдыңғы  сыныптарда алған білімдерін еске түсіріп, жүйелеу оқушылардың алған білімдерін жинақтау, ойлау, танымдық қабілетін арттыру.
  • Әртүрлі деңгейлі есептер шығару арқылы білік дағдысын қалыптастыру;
  • Өз бетімен жұмыстануға, табандылыққа, ақыл-ой белсенділігін дамыту және пәнге деген қызығушылығын арттыру.

Сабақтың түрі: Алдыңғы сыныптардағы материалдарды қайталау.

Сабақтың кезендері

уақыт

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Сабақта пайдаланатың АҚТ

Нәтижесі

1.Ұйымдастыру кезен.

А) үй жұмысын тексеру

 

ә) сабақтың тақырыбымен мақсатымен танысу

3

мин

Бірінші творчествалық жұмысың тексеру оларды жинақтап презентация жасау(сабақтың алдында), сонымен қатар оқушылардың есеп шығару қабілетін тексеру үй жұмысы арқылы 7-ші сыныптыкін  8 сынып оқушысы Азалия тексеріп шығады.

Слайдтарын үзілісте мұғалімге тапсырып презентация жинап жасауға көмек беру. Үй жұмысың орындаған барысында туған қиындылықтары туралы айту

 

 

Слайд № 1

Үй жұмысының есептері шешімдерімен

Слайд № 2сабақтың тақырыптары

Слайд № 3

Сабақтың мақсаттары

Оқушы қызығушылығы ойану үшін оқушыларды ауызша марапаттау керек

2. Тақырыпты меңгеруге дайындық үшін «Естеріңе түсіріңдер»

5

мин

Формулаларды, анықтамаларды еске түсіру; 7 сынып өз тақырып бойынша:8 сынып өзінікі бойынша. Егер оқушылардың дайындаған слайдта формулалар және анықтамалар толығымес болса онда мұғалімнің  дайындаған слайдымен толтырылады.

Мұғалімнің көмегімен формулалармен анықтамалар еске түсіріледі, тақтаға жазылады

Слайд № 4, 5,6

Формулаларды және анықтамаларды  интерактивті тақтаға шығарады оқушылар және мұғалімдайындаған

Мазмұндағы тапсырмаларды орындау барысында оқушылар бағаланып отырады, сонымен қатар ауызша марапатталып немесе ескертулер алып отырады

3.Проблемалық жағдайды шешу кезен

 

10

мин

 Берілген есептерді шығару жолдарын қадағалау. Оқушыларға қойылатын талаптар:«білу», «түсіну», «талдау» алға түскен оқушыларға қосымша деңгейі жоғарлаған есептер беру

1)Тақтаға шығып есептерді шығару:

Есеп шығарған кезенде оқушы формуланы  дұрыс пайдаланып,  есеп шығарған кезде талдап отыру керек

.

Слайд № 7

Есептер 7және 8 сыныпқа екі бөлек қатармен

4.Алған білімді бекіту; білімді «жинақтау»

Практикада бекіту

20

мин

 

 

 

 

 

 

 

Осы уақытқа дейін біз зерттедік, анықтама және формулалар есеп шығарғанда  қандай көмек беретінің. Енді нәтижесін шығаруымыз керек, сондықтан деңгейі жоғары есептерге көшеміз, білімдерімізді жинақтаймыз. Тақтадағы жазылып тұрған формулаларды сүртіп тастаймыз. Тақтада кішігерім тест беріледі «Өзіңді тексер!»

Тақтадағы жазылған есептерді шығару керек- көмекші кесте жоқ, сондықтан жұптасып жұмыс жасайды. Әр жұп бір есептен нәтижесін сынып алдында талдайды. Тесті дәптерге шешімімен бірге жазады. Кезектесіп жауабын айтады

Слайд № 11

Дәптерде жұмыс, екі сыныпқа берілетін есептер жазулы тұрады

Слайд № 12

Өзіңді тексер! Жауап анимация арқылы шығып тұрады

 

Жұп басшысыда қасындағы оқушыда бағаланады, үлесіне қарай

Баға беру.

рефлексия

3-4мин

Мұғалім оқушылардың өз-ара бағалауын ұйымдастырады.

Оқушылар сабаққа өз қатысуын бағалап, кемістіктерін ескертуге алады

Рефлексия слайды

Оқушымен мұғалімнің бағалауын салыстырып нәтижесін шығарып, оқушыларды мақтап, ескертулер жасайды

Үй жұмысы

3мин

Творчествалық тапсырма: тақырып бойынша 1-2 слайд жасап келу; деңгейі жоғары оқушыларға келесі тақырыпқа 1-2 слайд жасап келу.

Кітап бойынша №...............................

Үй жұмысын күнделікке жазып алып, сұрақтары болса мұғалімге қойады

Тақтада дайындайтын слайдтардың тақырыптары және слайдтқа қойылатын талаптар ескертіледі

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  алгебра 7 -8сынып.                                              №3 сабақ                                          күні...............................2015жыл

Сабақтың тақырыбы: 7сынып: Формула. Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеу. Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер және олардың жүйелері.

8сынып: Көпмүше. Қысқаша көбейту формулалары.

 

  • Сабақтың мақсаты: алдыңғы  сыныптарда алған білімдерін еске түсіріп, жүйелеу оқушылардың алған білімдерін жинақтау, ойлау, танымдық қабілетін арттыру.
  • Әртүрлі деңгейлі есептер шығару арқылы білік дағдысын қалыптастыру;
  • Өз бетімен жұмыстануға, табандылыққа, ақыл-ой белсенділігін дамыту және пәнге деген қызығушылығын арттыру.

Сабақтың түрі: Алдыңғы сыныптардағы материалдарды қайталау.

Сабақтың кезендері

уақыт

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Сабақта пайдаланатың АҚТ

Нәтижесі

1.Ұйымдастыру кезен.

А) үй жұмысын тексеру

 

ә) сабақтың тақырыбымен мақсатымен танысу

3

мин

Бірінші творчествалық жұмысың тексеру оларды жинақтап презентация жасау(сабақтың алдында), сонымен қатар оқушылардың есеп шығару қабілетін тексеру- үй жұмысы арқылы. Слайд арқылы тексереді. Қателерін өзгертеді.

Слайдтарын үзілісте мұғалімге тапсырып презентация жинап жасауға көмек беру. Үй жұмысың орындаған барысында туған қиындылықтары туралы айту. Слайд бойынша үй жұмысын тексеріп қателіктерін өзгерту.

 

 

Слайд № 1

Үй жұмысының есептері шешімдерімен

Слайд № 2сабақтың тақырыптары

Слайд № 3

Сабақтың мақсаттары

Оқушы  слайдтқа қарап қатесін өзгерткенде біліктілігін артады, ал егер бәрі дұрыс болса онда көніл күйі көтеріліп сабаққа көтерінкі көңіл күймен кіріседі

2. Тақырыпты меңгеруге дайындық үшін «Естеріңе түсіріңдер»

5

мин

Формулаларды, анықтамаларды еске түсіру; 7 сынып өз тақырып бойынша:8 сынып өзінің-бойынша. Егер оқушылардың дайындаған слайдта формулалар және анықтамалар толығымес болса онда мұғалімнің  дайындаған слайдымен толтырылады.

Мұғалімнің көмегімен формулалармен анықтамалар еске түсіріледі, тақтаға жазылады

Слайд № 4, 5,6

Формулаларды және анықтамаларды  интерактивті тақтаға шығарады оқушылар және мұғалімнің дайындағаның

Мазмұндағы тапсырмаларды орындау барысында оқушылар бағаланып отырады, сонымен қатар ауызша марапатталып немесе ескертулер алып отырады

3.Проблемалық жағдайды шешу кезен

 

10

мин

 Берілген есептерді шығару жолдарын қадағалау. Оқушыларға қойылатын талаптар:«білу», «түсіну», «талдау» алға түскен оқушыларға қосымша деңгейі жоғарлаған есептер беру

1)Тақтаға шығып есептерді шығару:

Есеп шығарған кезенде оқушы формуланы  дұрыс пайдаланып,  есеп шығарған кезде талдап отыру керек

.

Слайд № 7

Есептер 7және 8 сыныпқа екі бөлек қатармен

4.Алған білімді бекіту; білімді «жинақтау»

Практикада бекіту

20

мин

 

 

 

 

 

 

 

7 сыныпқа параллелепипедтің және текшенің суреттері беріледі; сол бойынша сызғыштың көмегімен ұзындығын, енің және биіктігін өлшеп көлемін табу керек болады. 8 сынып деңгейі жоғары есептер шығарады. Тақтадағы жазылып тұрған формулаларды сүртіп тастаймыз. Карточкалар арқылы  тест беріледі «Өзіңді тексер!»

7 сынып берілген суреттер бойынша жұптасып жұмыс жасайды. 8 сынып: топпен жұмыс жасайды.Әр жұп бір есептен нәтижесін сынып алдында талдайды. Тесті дәптерге шешімімен бірге жазады. Кезектесіп жауабын айтады

Слайд № 11

Дәптерде жұмыс, екі сыныпқа берілетін есептер жазулы тұрады

Слайд № 12

Өзіңді тексер! Жауап анимация арқылы шығып тұрады

 

Жұп басшысыда қасындағы оқушыда бағаланады, үлесіне қарай

Баға беру.

рефлексия

3-4мин

Мұғалім оқушылардың өз-ара бағалауын ұйымдастырады.

Оқушылар сабаққа өз қатысуын бағалап, кемістіктерін ескертуге алады

Рефлексия слайды

Оқушымен мұғалімнің бағалауын салыстырып нәтижесін шығарып, оқушыларды мақтап, ескертулер жасайды

Үй жұмысы

3мин

Творчествалық тапсырма: тақырып бойынша 1-2 слайд жасап келу; деңгейі жоғары оқушыларға келесі тақырыпқа 1-2 слайд жасап келу.

Кітап бойынша №...............................

Үй жұмысын күнделікке жазып алып, сұрақтары болса мұғалімге қойады

Тақтада дайындайтын слайдтардың тақырыптары және слайдтқа қойылатын талаптар ескертіледі

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  алгебра 7 -8сынып.                                              №4 сабақ                                          күні...............................2015жыл

Сабақтың тақырыбы: 7сынып: Айнымалысы модуль таңбасының ішінде берілген бір айнымалысы бар сызықтық теңдеулер мен теңсіздіктер. Функция. Сызықтық функция.

8сынып: Рационал бөлшектерге  арифметикалық амалдар қолдану. Рационал өрнектерді тепе-тең түрлендіру. у=kх+b;  у=ах2; у=ах3; у= ; функциялары олардың қасиеттері, графиктері.

  • Сабақтың мақсаты: алдыңғы  сыныптарда алған білімдерін еске түсіріп, жүйелеу оқушылардың алған білімдерін жинақтау, ойлау, танымдық қабілетін арттыру.
  • Оқушылардың ойлау қабілеттерін дамыту, пәнге деген  қызығушылықтарын арттыру
  • Оқушыларды  өз бетінше есеп шығаруға, ізденуге, тез  ойлап, тез  қорытуға және сөйлеу мәнеріне тәрбиелеу.

 

Сабақтың түрі: Алдыңғы сыныптардағы материалдарды қайталау.

Сабақтың кезендері

уақыт

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Сабақта пайдаланатың АҚТ

Нәтижесі

1.Ұйымдастыру кезен.

А) үй жұмысын тексеру

 

ә) сабақтың тақырыбымен мақсатымен танысу

3

мин

Бірінші творчествалық жұмысың тексеру оларды жинақтап презентация жасау(сабақтың алдында), сонымен қатар оқушылардың есеп шығару қабілетін тексеру- үй жұмысы арқылы. Сабаққа қатысты карточкаларды тарату

Слайдтарын үзілісте мұғалімге тапсырып презентация жинап жасауға көмек беру. Үй жұмысың орындаған барысында туған қиындылықтары туралы айту

 

 

Слайд № 1

Үй жұмысының есептері шешімдерімен

Слайд № 2сабақтың тақырыптары

Слайд № 3

Сабақтың мақсаттары

Оқушы  слайдтқа қарап қатесін өзгерткенде біліктілігін артады, ал егер бәрі дұрыс болса онда көніл күйі көтеріліп сабаққа көтерінкі көңіл күймен кіріседі

2. Тақырыпты меңгеруге дайындық үшін «Естеріңе түсіріңдер»

5

мин

Формулаларды, анықтамаларды еске түсіру;

у=kх+b;  у=ах2; у=ах3; у= ; функциялары олардың қасиеттері, графиктері және сызықтық функцияның графиктерін сызу алгоритмдері карточкаларда оқушылардың алдарында беріледі.

 

Мұғалімнің көмегімен формулалармен анықтамалар еске түсіріледі,  карточкаларды оқып талдайды жеке-жеке

Слайд № 4, 5,6

Формулаларды және анықтамаларды  интерактивті тақтаға шығарады оқушылар және мұғалімдайындаған

Мазмұндағы тапсырмаларды орындау барысында оқушылар бағаланып отырады, сонымен қатар ауызша марапатталып немесе ескертулер алып отырады

3.Проблемалық жағдайды шешу кезен

 

10

мин

 Айнымалысы модуль таңбасының ішінде берілген бір айнымалысы бар сызықтық теңдеулер мен теңсіздіктер және рационал бөлшектерге арифметикалық амалдар қолдану, рационал өрнектерді тепе-тең түрлендіру тақырыбтарына  мұғалімнің көмегімен бірнеше есептер шығарылады. Оқушыларға қойылатын талаптар:«білу», «түсіну», «талдау» алға түскен оқушыларға қосымша деңгейі жоғарлаған есептер беру

1)Тақтаға шығып есептерді шығару:

Есеп шығарған кезенде оқушы формуланы  дұрыс пайдаланып және ортақ бөлімге дұрыс келтіруін ескертіп отрады және есеп шығарған кезде талдап отыру керек

.

Слайд № 7

Есептер 7және 8 сыныпқа екі бөлек қатармен

4.Алған білімді бекіту; білімді «жинақтау»

Практикада бекіту

20

мин

 

 

 

 

 

 

 

Тақырып бойынша екі сыныпта есеп шығару алгоритмің шығарады.

7 сынып берілген карточкалар бойынша жұптасып жұмыс жасайды. 8 сынып: топпен жұмыс жасайды.Әр жұп бір есептен нәтижесін сынып алдында талдайды.

Слайд № 11

Дәптерде жұмыс, екі сыныпқа берілетін есептер жазулы тұрады

Слайд № 12

Өзіңді тексер! Жауап анимация арқылы шығып тұрады

 

Жұп басшысыда қасындағы оқушыда бағаланады, үлесіне қарай

Баға беру.

рефлексия

3-4мин

Мұғалім оқушылардың өз-ара бағалауын ұйымдастырады.

Оқушылар сабаққа өз қатысуын бағалап, кемістіктерін ескертуге алады

Рефлексия слайды

Оқушымен мұғалімнің бағалауын салыстырып нәтижесін шығарып, оқушыларды мақтап, ескертулер жасайды

Үй жұмысы

3мин

Творчествалық тапсырма: тақырып бойынша 1-2 слайд жасап келу; деңгейі жоғары оқушыларға келесі тақырыпқа 1-2 слайд жасап келу.

Кітап бойынша №...............................

Үй жұмысын күнделікке жазып алып, сұрақтары болса мұғалімге қойады

Тақтада дайындайтын слайдтардың тақырыптары және слайдтқа қойылатын талаптар ескертіледі

 

 

 

 

 

 

 

 

  алгебра 7 -8сынып.                                              №5 сабақ                                          күні...............................2015жыл

Сабақтың тақырыбы: 7сынып: Мәтінді есептер шығару. Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеулер.

8сынып: Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеулер жүйесі. Мәтінді есептер шығару.

Сабақтың мақсаты: алдыңғы  сыныптарда алған білімдерін еске түсіріп, жүйелеу оқушылардың алған білімдерін жинақтау, ойлау, танымдық қабілетін арттыру.

  • Оқушылардың ойлау қабілеттерін дамыту, пәнге деген  қызығушылықтарын арттыру
  • Оқушыларды  өз бетінше есеп шығаруға, ізденуге, тез  ойлап, тез  қорытуға және сөйлеу мәнеріне тәрбиелеу.

 

Сабақтың түрі: Алдыңғы сыныптардағы материалдарды қайталау.

Сабақтың кезендері

уақыт

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Сабақта пайдаланатың АҚТ

Нәтижесі

1.Ұйымдастыру кезен.

А) үй жұмысын тексеру

 

ә) сабақтың тақырыбымен мақсатымен танысу

3

мин

Бірінші творчествалық жұмысың тексеру оларды жинақтап презентация жасау(сабақтың алдында), сонымен қатар оқушылардың есеп шығару қабілетін тексеру- үй жұмысы арқылы.

 

Слайдтарын үзілісте мұғалімге тапсырып презентация жинап жасауға көмек беру. Үй жұмысың орындаған барысында туған қиындылықтары туралы айту

 

 

Слайд № 1

Үй жұмысының есептері шешімдерімен

Слайд № 2сабақтың тақырыптары

Слайд № 3

Сабақтың мақсаттары

Оқушы  слайдтқа қарап қатесін өзгерткенде біліктілігін артады, ал егер бәрі дұрыс болса онда көніл күйі көтеріліп сабаққа көтерінкі көңіл күймен кіріседі

2. Тақырыпты меңгеруге дайындық үшін «Естеріңе түсіріңдер»

5

мин

Мәтінді есептер шығару алгоритмі еске түсіріледі, бұнда көмекші құрал слайд.

8сынып : Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеулер жүйесінің шешімін табу амалдарың еске түсіреміз.

Оқушылар слайдтағы алгоритмдерді оқып дәптерге жазып алады.

Слайд № 4, 5,6

Есеп шығару алгоритмдер екі сыныпқада қатысты.

Мазмұндағы тапсырмаларды орындау барысында оқушылар бағаланып отырады, сонымен қатар ауызша марапатталып немесе ескертулер алып отырады

3.Проблемалық жағдайды шешу кезен

 

10

мин

 Тақырыбтарға қатысты  мұғалімнің көмегімен бірнеше есептер шығарылады. Оқушыларға қойылатын талаптар:«білу», «түсіну», «талдау» алға түскен оқушыларға қосымша деңгейі жоғарлаған есептер беру

1)Тақтаға шығып есептерді шығару:

Есеп шығарған кезенде оқушы  алгоритмді пайдаланып отырады және есеп шығарған кезде талдап отыру керек

.

Слайд № 7

Есептер 7және 8 сыныпқа екі бөлек қатармен

4.Алған білімді бекіту; білімді «жинақтау»

Практикада бекіту

20

мин

 

 

 

 

 

 

 

Тақырып бойынша екі сыныпта есеп шығару алгоритмің пайдаланып өз бетімен жұмыс жасауға тырысады..

7 сынып берілген карточкалар бойынша жұптасып жұмыс жасайды. 8 сынып: топпен жұмыс жасайды.Әр жұп бір есептен нәтижесін сынып алдында талдайды.

Слайд № 11

Дәптерде жұмыс, екі сыныпқа берілетін есептер жазулы тұрады

Слайд № 12

Өзіңді тексер! Жауап анимация арқылы шығып тұрады

 

Жұп басшысыда қасындағы оқушыда бағаланады, үлесіне қарай

Баға беру.

рефлексия

3-4мин

Мұғалім оқушылардың өз-ара бағалауын ұйымдастырады.

Оқушылар сабаққа өз қатысуын бағалап, кемістіктерін ескертуге алады

Рефлексия слайды

Оқушымен мұғалімнің бағалауын салыстырып нәтижесін шығарып, оқушыларды мақтап, ескертулер жасайды

Үй жұмысы

3мин

бақылау жұмыс жазуға дайындалу. Кітап бойынша №...............................

Үй жұмысын күнделікке жазып алып, сұрақтары болса мұғалімге қойады

Тақтада дайындалатын тақырыптар.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
Пожаловаться на сайт